Alpaki Niechorze. DonkeySzot Mini Zoo nad morzem. Zagroda edukacyjna Niechorze. Atrakcje Niechorze

Alpaki!

DonkeySzot Mini Zoo – jesteśmy 10 min drogi samochodem od Niechorza. Posiadamy ponad 150 zwierząt!

Stworzyliśmy tu dla Państwa fantastyczne miejsce do odpoczynku, oderwania się od życia w biegu. Jesteśmy jedynym takim miejscem w okolicy Niechorza, gdzie oprócz Alpak mogą Państwo doświadczyć spotkania z ponad 150 zwirzakami, którzy są mieszkańcami naszego Mini Zoo.

W naszej zagrodzie edukacyjnej Niechorze – animatorzy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 – zapoznają Was z pochodzeniem, zwyczajami i osobistymi upodobaniami naszych podopiecznych. Bedziecie mogli w sposób praktyczny spróbować swoich sił przy dojeniu Krówki lub Kózki. Przejść przez „Edukacyjną Ścieżkę sensoryczną„.

 

Alpaki są to zwierzęta wielbłądowate zamieszkują terytorium Ameryki Południowej.

Alpaki są hodowane wyłącznie do pozyskania włókna. Wyróżnia się dwie hodowlane odmiany alpak: Huacaya oraz Suri. Alpaki Huacaya posiadają bardzo puszysteowłosienie, natomiast Suri wyróżniają się dłuższym, dredowatym owłosieniem.

Alpaki potrafią dostosować się do każdego klimatu: suchego i upalnego lata, czy też surowych  zim. Alpaki przez cały rok pasą się stadami na poziomie wysokich And w Ekwadorze, południowym Peru, północnej Boliwii a także północnym Chile na wysokości 3500-5000 metrów nad poziomem morza.

Alpaka przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy.

W Mini Zoo Niechorze do Państwa dyspozycji znajduje się kawiarnia z pyszną kawą, wypiekami, watą cukrową, popcornem, lodami i innymi słodyczami. Dodatkowo posiadamy miejsce z pamiątkami ( widokówki, breloczki i inne gadżety ).

Tylko u nas mogą Państwo nabyć ręcznie malowane prace na płótnie, które przedstawiają mieszkańców DonkeySzot Mini Zoo Niechorze. Alpaki Niechorze! 🙂