Donkey Szot Mini Zoo Rogozina

DonkeySzot w Rogozinie obok Niechorza to z pewnością wyjątkowy park rozrywki w województwie zachodniopomorskim. Jesteśmy obiektem dającym schronienie dla około 200 gatunków zwierząt. Bez cienia wątpliwości rodzina naszych osiołków przyczyniła się do powstania MINI ZOO. Z biegiem czasu do osiołków dołączyły: owce, lamy, alpaki, kozy, bażanty, króliki, żółwie, papugi, kucyki. U nas możesz liczyć na bliskie spotkanie z tymi cudownymi zwierzakami.

Na dużej otwartej przestrzeni stworzyliśmy miejsce, w którym fantastycznie spędzisz czas wraz z całą swoją rodziną. Spacerując krętymi alejkami w otoczeniu zieleni, nie tylko odpoczniesz, ale co najważniejsze skorzystasz z mnóstwa atrakcji. Proponujemy m.in. tory przeszkód, plac zabaw, dmuchańce ze zjeżdżalniami, miejsce do gier zespołowych i indywidualnych, ścieżki edukacyjne i wiele innych.

Do naszego parku rozrywki zapraszamy rodziny z dziećmi, osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane. Często odwiedzają nas wycieczki szkolne oraz turyści spędzający urlop nad morzem.

Samochód możesz bezpiecznie zaparkować na dużym, bezpłatnym parkingu.

DonkeySzot to świetne miejsce dla najmłodszych! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do sprawdzani aktualności. Informujmy o ważnych wydarzeniach w naszym mini zoo. Zapraszamy!

DonkeySzot Mini Zoo Rogozina

Zapraszamy do zapoznania się ze światem zwierząt w Naszym Mini ZOO DonkeySzot!

W tym przemiłym oteczeniu zapoznamy Was z ich pochodzeniem, zwyczajami i osobistymi upodobaniami. Dowiecie się, kto z kim się przyjaźni, a kto z kim “koty drze”. Kto tu dowodzi, a kto jest nieujarzmionym outsiderem. Kto uwielbia marchewkę, a kto ma fioła na punkcie owsa. kto ma raciczki, a kto przemierza świat na kopytach. Alpaki, Lamy, Osiołki, Ptaki – ponad 150 zwierząt!

DonkeySzot Mini Zoo Rogozina
DonkeySzot Mini Zoo Rogozina
DonkeySzot Mini Zoo Rogozina

Mni ZOO DonkeySzot to także edukacja.

Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą!

Przetwarzanie sensoryczne jest procesem, który organizuje i uporządkowuje wrażenia do nas docierające, abyśmy mieli możliwość odnaleźć się w otaczającym świecie, prawidłowo w nim funkcjonować oraz uczyć się nowych umiejętności.

DonkeySzot Mini Zoo Rogozina

Ciągle się rozwijamy!

Posiadamy licencję w zakresie prowadzenia ONOTERAPII, ALPAKOTERAPII, BOWITERAPII.

Onoterapia to terapia wspomagająca przy udziale osiołków. Osły świetnie nadają się do działań rekreacyjno – edukacyjno – terapeutycznych, ponieważ są bardzo ciekawskie, interesują się otoczeniem, są towarzyskie, bardzo lubią interakcję z człowiekiem, uwielbiają pieszczoty, są potulne… 🙂 Terapia ta nie zastępuje terapii stosowanej, ale ją wspomaga.

Alpakoterapia wspomaga rehabilitację ruchową oraz umysłową osób niepełnosprawnych. Alpaka jest pięknym, roślinożernym ssakiem z rodziny wielbłądowatych, zamieszkującym tereny Ameryki Południowej. Ma bardzo spokojną naturę i jest niezwykle inteligentna. Alpaki nie boją się ludzi, wręcz przeciwnie – są ciekawskie i uwielbiają towarzystwo. Podstawą alpakoterapii jest bezpośredni, leczniczy kontakt z przyjacielem. Poprzez zabawy, głaskanie i karmienie pacjenci otwierają się, relaksują oraz chętniej wykonują ćwiczenia. Dotyk ma ogromny wpływ na emocje: uspokaja, zmniejsza poziom lęku czy stresów. Obcowanie z tymi ciepłymi, miękkimi zwierzętami uczy budowania relacji w klimacie spokoju oraz zaufania.

Bowiterapia, terapia z wykorzystaniem rogatych zwierząt domowych – kozy, owce…